Choď na obsah Choď na menu
 


2013

5. 1. 2013

pfc-cyklo.jpgPF 2013

UŽ JE TO RAZ TAK

Rok sa s rokom strieda a tak tu máme novú Cyklokroniku v ktorej aj tento rok budem postupne zapísaovať čo sa kde behom roka dialo, kde sme sa s Bohušom zatúlali a kto s nami kde bol.

Veľa kilometrov v tomto roku teda!!!

A pusti si muzičku pri čítaní a prezeraní tohtoročnej kroniky

http://www.youtube.com/watch?v=B4HLKoFum-4&feature=share&list=PL12EC7F911C7BAF8A

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

cyklistka.jpg JANUÁR 2013

No nič moc. Párkrát do práce, dvakrát do Kopčan a to je všetko. Máme veľa snehu, mrzne, šmýka sa a tak pekne krásne si Bohuš v pivnici odpočíva a čaká na priležitosť, kedy sa začne pravideľne aspoň do tej práce jazdievať. A kilometrov sme najazdili : 22km

krásny pohľad na takýto cyklozadoček, to len tak, nech je sranda v kronike.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

 kolesa-nasho-zivota.jpgFEBRUÁR 2013

Druhý mesiac v roku máme za sebou a veru si Bohuš krásne odpočíval vo svojej pivnici vyhriatej a len občas sa šiel vyvenčiť tak do garáži za Mateskom alebo do práce dennodenne ak sa dalo.

 Slabota na jazdenie bola v tomto mesiaci, lebo toľko snehu sme tu už dlho nemali. Viac som našlapal pešo ako s Bohušom.

 

Takže sme spolu prešli 36 kilometrov a jeden kreslený pridávam do kroniky.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

012.jpg MAREC 2013

Tak a je po marci. Kilometrov sa veľa veru nenajazdilo. Však stále snežilo, mrzlo, pršalo a počasie nedoprialo žiadné výlety.

Bolo to horšie ako vo februárovom čase. Zas len do Kopčan a práce. Nič viac sa nekonalo.

Viac pešo ako na bicykli a tak sme spolu našlapali na veľké prekvapenie až neuveriteľných 77 kilometrov.

 

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

APRÍL 2013

Už je to lepšie a slniečko sa ukazuje a hreje častejšie. Však som bol s Jožinom prevetrať naše stroje nad Prietržskými vinohradmi a domov cez Baťák a po hrádzi do Kopčan a Holíča. To je len jedna taká cykloakcia mesiaca. Potom je tu párkrát Hodonín a v Tatrách som bol, kde som jazdil na požičanom stroji. Inák v cykloservise som nechal vymeniť retiazku a osemkoliesko. Bohuš má aj novú cyklofľašu a zadné svetlo na nosiči.

 

061.jpgTakže ešte som jazdil okolo priehrady v Prietržke a cez Skalické vinohrady domov cez Kátov ako vždy okolo rybníkov skalických. Nič moc, ale jazdilo sa v mesiaci apríl dosť.

Keby som sa netúlal v Tatrách pešo či na bicykli aj s Royom a bratom, tu sa môžeš pozrieť na fotky : http://tatranec.rajce.net/2013_CYKLOTATRY bolo by tych kilometrov viac, lebo bola veľká akcia pri príležitosti otvárania cyklociest a Baťovho kanála a bolo tam štrnásť cyklistov a ja som im chyboval. No verím, že mesiac máj bude bohatší na tie cykloakcie a tak apríl je pri svojom konci a najazdili sme spoločne s Bohušom 162 kilometrov.

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

016.jpgMÁJ 2013

Tak začal sa spoločnou túrou na Chropovskú strž a našlapali sme vyše 60 km. Zišlo sa nás päť cyklonadšencov a bola to super nedeľa, síce plná blata a vody, ale hlavne nadherných chvíľ v prírode. A to ešte není koniec mesiaca.

Fotografie z tejto cykloakcii najdeš tu ak si klikneš :

http://tatranec.rajce.net/2013_CHROPOVSKA_STRZ
 

Potom som bol len tak sám sa pozrieť na Povetrňáku, tam sa prenadherné jazdí lesom, odtiaľ k zámku a odbehol som si do Kopčan ku kaplnke a domov. To len tak v predvečer...

 

Blížil sa koniec mesiaca a podnikli sme akciu okolo Moravy do Brodského, Lanžhota a cez Mikulčice do Hodonína a domov a bolo nás deväť cyklobláznov, čo sa pustili proti vetru o závod. Bolo fajn a v nohách sme nakoniec mali cez šesťdesiat kilometrov. Záležalo od toho, kto odkiaľ štartoval - niekto z Kátova, niekto z Holíča či Kopčana aj z tejto akcii si môžeš pozrieť fotografie vo veľkom fotoalbume alebo tu : http://tatranec.rajce.net/2013_MORAVA a tak v májovom čase sme našlapali 328 kilometrov a dokonca sme prekročili s Bohušom ďalšiu tisícku na tachometri.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

JÚN 2013

TAK TU MUSÍM ZAPÍSAŤ HLAVNE JEDNU VEC A TO, ŽE JE DNES NARODENINOVÝ DEŇ!!!

Hej presne 1.6.2009 som si kúpil bicygel a dostal meno Bohuš. Sme spolu štyri roky na cestách aj necestách a zažili sme toho za tie roky veru dosť, však je to pozapísované všetko v kronike už od roku 2009, tak nech sa darí a ešte spolu s Bohušom a aj s cyklopartiou najazdíme kopec kilometrov kadetade Tramtáriou.

A dnes je 23.júna a musím tu poznačiť, že máme s Bohušom za sebou perfektnú akciu v Strážnici a prešlapali sme s Jožkom a jeho novým bicyglom aj kus sveta na Kopanicach. Samozrejme často do Kopčan sme jazdili, lebo treba jahody oberať a ku kaplnke sa pozrieť. Občas do Skalici a dennodenne do práce jazdíme spoločne. Hodoním sme boli pozrieť a to Kaufland a tiež Alenku a zrazu po období dažďov je zas tropická horúčava a koniec mesiaca, zajtra na dva týždne do Chrovátska ideme s Lidunkou a Bohuš bude odpočívať, ale najazdili sme spoločne s Bohušom 486 kilometrov, čo je v celku na tu biedu super, že nepodnikáme žiadné veľké cyklovýpravy do sveta...

 --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JÚL 2013

Tož po návrate z dovolenky v Chorvátsku sa toho veľa nenajzdilo. Bol som s Jožkom pozrieť len Pohansko a cez Poštornu do Rakúska domov cez Hohenau, kde som na kruháči mal menšiu kolíziu a preletel som cez Bohuša z dôvodu nejakého nepochopenia kam ideme a Jožko mi v behol do cesty, alebo lepšie napísané ja som doňho trafil predným kolesom. Odnieslo si to pravé koleno a ľavé zápästie, ostal som potom na maródke, lebo som v tej ruke nič nemohoil udržať, bolo to silno narazené a práceneschopný do konca mesiaca, takže preto sme s Bohušom veľa nenajazdili.

No a tak celkom za tento mesiac je to bieda, len 199km.

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

AUGUST 2013

Už je druhý august a začal som od včera jazdiť aj s tou narazenou rukou. No a dnes som sa šiel s Bohušom pozrieť ku kaplne kopčanskej a na takom hrbe na ceste sa mi predne koleso dva-trikrát zvrtlo, ako tak som to zvládol, ale na ten tretikrát som sebou praštil rovno ko kopriv, ešte teraz ma celá prava strana páli, ako som si tam pekne poležal a ta kopriva bola vyše polmetrová. Nič sa nestalo, len som sa v nej riadne vyválal a vraj, nebudem mať reumu, odkázala mi jedna cyklokámoška Monika, keď jej to Lidka vyzradila po telefóne  a ináč za tie dva dni sme najazdili 25km.

Zas som mal defekt na prednom kolese a o prá dni na to, znova, išiel som z práce a úplne prázdne koleso. Nakoniec sa v plášti našlo sklo a tak hlboko, že trčalo aj z vnútornej strany plášťa a tak mám novú dušu i plášť. 

18.augusta v nedeľu som si bol sólo zajazdiť a to konečne na tretíkrát aj s foťákom som bol pozrieť Kuželovský mlyn a tak sme s Bohušom v tej hnusnej horúčave našlapali 105km a bola to pekná nedeľa. Neviem prečo sem nemôžem vkladať fotky, vraj málo miesta a musím najskôr nejaké zmazať, keď kapacita pamäti je len 23% využitá. Tak si fotografie môžeš pozrieť tu v príspevku o nových cyklotrasách  : /clanky/cyklo-pesie-trasy/nove-cyklotrasy.html , kde sa dozvieš aj kadečo iné a tak ma napadlo sem vložiť, keďže som bol dnes pri krásnom mlyne na Morave, nejaké to info o tom mlyne tu v meste Holíč :  http://www.tramtaria.estranky.sk/clanky/teraz-ma-napadlo/veterny-mlyn  a budem pokračovať tym, že som sa konečne dostal k sútoku dvoch riek a to Dyje a Moravy z Českej strany a bol to hnusný upršaný deň, plný vody a blata. No v pohode. Nabudúce sa pôjdem pozrieť na ten sútok z našej strany a Rakúskej, fotoalbum si môžeš pozrieť vo VEĽKOM FOTOALBUME ako aj každú cykloakciu, ktorá sa podnikla.

 

Po týždni zapísujem, že mám za sebou už aj našu stranu sútoku a dokonca aj tu Rakúsku som si bol pozrieť. Najkrajšia je práve ta naša, máme tam krásny priestor, najkrajší výhľad na sútok riek, mali sme tam nadhernú sochu, ostalo len torzo a viac sa dočítaš ak si najdeš v príspevok o Sútoku a ešte tu chcem zapísať, že som bol dnes v Břeclave privítať partiu čo sa vrátila z akcii CykloChrvátia 2013 - Marián, Mary, Dáška a Frenc. Keďže fotografie nemôžem pridávať, najdeš ich iež vo Veľkom fotolabume ak máš záujem sa pozrieť a hľadať ich. No a to najdôležitejšie na koniec, najazdili sme za mesiac autgust presne 589 kilometrov, keby som to vedel, pomotám sa okolo paneláka, aby to bolo 590, alebo zajdem do Kopčan a bola by tu cifra 600km.

 

SEPTEMBER 2013

Dal som ho hnedej farby, je tak 3/4 na jeseň a všetko sa začína meniť jesennými farbami. No veľa som toho nenajazdil. Leda tak do Kopčan, bol som aj v Hodoníne a denne do práce. Raz som bol s partiou ako inák, po hrádzi okolo Moravy do Adamova, Gbel, Petrovej Vsi a cez Unín a Radimov do Budkovan a Holíča. Tak trochu aj počasie bolo blbé, no a hlavne, že som bol v Tatrách na turistike týždeń. No aj tam som najazdil zas na požičanom bicykli pár km, ale to sa nepočíta, lebo som nejazdil s Bohušom. No a tak na konci mesiaca to ukázalo, že som najazdil až 145 km. To je na hambu!!!!

 

OKTÓBER 2013

Tak tento mesiac sa blíži ku svojmu koncu a bol to taký mesiac ani moc necyklistický, aj keď sa uskutočnila jedna úžasná akcia, kedy sme sa stretli v žrebčinci v Kopčanoch, taká cyklopartia a otvorili sme novovybudovanú Vinnú cestu Skalica. Šlapalo sa z Kopčan do Holíča, Trnovca, Prietržky, Vrádišťa a Skalici. Ináč len do práce či do Kopčan a Skalici ako meciac čo mesiac. To je asi tak všetko z cyklosveta v tomto mesiaci. No a najzadili sme s Bohušom o niečo viac ako predchazjúci mesiac a je to 157 kilometrov.

 

NOVEMBER 2013

Začal som prvou cestou a to len do garáži pre autičko a šlo sa do Kopčan na cintorín, sú tu dušičky. Potom o týždeň neskôr som sa bol previesť po hrádzy na Baťák a na cintorín v Skalici zapáliť svetieľka spomienok Tomovi, Evke, starému ockovi aj Ferovi. No ináč nič. Absencia v jazdení nastala. Je tu chladná jeseń a už aj zima. Mrzne a stále fúúúúka. Takže začínam sa túlať už pešo. Nuž čo už, nič sa nedeje, sezóna skončila a už len do tej roboty a občas do Kopčan sa s Bohušom pohybujeme. Takže koľko sme najazdili - 100 kilometrov len.

 

DECEMBER 2013

Tož slabota. Bieda. Nejazdí sa, ak nepočítam cesta do práce, garáži či Kopčan. No nevadí, však je zimné obodbie a už sa tak nejazdí. No a do konca roka nejaké tie kilometre ešte pribudnu a píšem to dvanstého len tak, pri príležitosti vymene batérii v prednom svetle. Svietilo už ako malé svetieľka spomienok na cintoríne, ako také malé dušičky. Veľa cyklistov už majú svoje táítoše zazimované a vytiahnu ich až bude cyklosezóna. Tak je tu koniec roka a v decembrovom čase som najazdil až 104 kilometrov, čo je viac ako v predošlom mesiaci. Dokonca je to viac ako s Matesom. Doporučujem si pozruieť Silvestrovskú pešio-cykloakciu, kedy sa nás zišlo na to, že pršalo, dosť nydšencov a pozri si to tu : /clanky/cyklo-pesie-trasy/silvester-u-jezu.html .

 

Takže je tu zas koniec jedného cykloroka a teším sa na ten budúci.

Aký bude, to záleží na počasí a na nás, ako sa nám bude dariť, ako sa nám buce chcieť niekam ísť a tak všetko naj v tom roku budúcom

a verím, že bude aspoň tak bohatý na akcie ako tento, ba ešte bohatší!!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhľad fotografií zo zložky LETOM SVETOM

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Ročník 2013

Vrajka,17. 1. 2014 13:46

Podarilo še mi ukradnuc paru minutky, ta pišem.A jak tak kukam, ta ši teho zvladnul na Bohušovi i s nim požehnane. Dobre počitaničko!!!!
My tu s Peťom na Valachoch chodzime pešo, abo na motoru. Počitali sme, keľo kilometre mame v kolesoch a vyšlo nam, že tak približne za rok 15 000 ! Každy dzeň do roboty zaokruhlene 40km a mimo to cesty na vychod, na zapad, na sLOVEnsky juh za rodzinu a všelijake inakše akcie po republike - a hnedka maš 15000!
A na pešo vychadzky mame tyž svuj okruh, ktory chodzime vecej či menej pravidelne. Abo še dakdze dalej odvežeme na motoru a potom chodzime pešo. Bicygle nemame a po tych našich huroch by sme to asi nezvladli. A po našich drahoch isc na bicygľu je o život. A o ten by sme neradzi prišli.
Ta nech še ci dobre bicygľuje i v totym novym roku, nech nerobiš kotrmelce, nemaš defeky a zostaneš caly, tak jak ši.
P.S. keby ši dačemu nerozumel, napiš, preložim.

Re: Ročník 2013

peťo tulák,18. 1. 2014 5:03

Ta po takom vyhodniarskom mi píš vždycky. To sa mi páči. To ma tak nejak naladilo, že čítam odkaz v tomto nárečí!

Ta ja na motoru mám rok čo menej kilometroch ako na bicygľu. Ja radšej na pešo či bicygli ako motorom sa túlam kadetade. No občas samozrejme aj motor dobré padne, ak našu bandu tulákov ze Záhorá nekam odveze. Ta v lete naštartujte toten váš motor a dojdzite k nám na Záhorí a aj bicygle požičame a spoločne pojazdíme okolie, ale môžeme aj na motoru spoločne aj s Lidunkou. U nás je kde spať.

A ako píšeš, že som teho s Bohušom veľa nalietal v roku 2013, ta to ne veľo, ja by som i vecej stihnul, ale nejak še nedarelo. Tak snád v totym roku toho bude vecej.

Ďakujem za tento príspevok a teším sa, až si prejdeš aj iné ročníky túlania sa s Bohušom na cestích necestách.

ps. dávaj šebe bacha, aby pri tom čítaní i písaní tych paru minutky neboli nejaké problematické v tej tvojej práci!

Re: Ročník 2013

Vrajka,20. 1. 2014 12:27

To som rada, že ši še pocešil tej mojej šariščine, ja strašne ľubim, ked mi muj brat Dando piše maily v šariščine, ja mu na to tyž odpovedam po šarisky, to sebe šumne pohutorime. A on ešče oprašuje take stare vyrazy, co už hneška nikto nepouživa. To ci je taka parada, až mi šerdečko poskoči.
A dzekujeme za pozvanku, bars radzi pridzeme, bo družbu treba utužovac, aj ked sme kus dalej, jak cez vodu Moravu. Ale i tak je to bližej, jak na daleky vychod ku našim (320 kilometre to je). My sme zvyknute na daleke cesty a kilometre ne su prekažka.
Radzi pozname vaš kraj, ked nas povodzice, bo tam sme ešče neboli. Či pešo, či na bicygľu abo na motoru - jak budzeme chcec.
A na oplatku vas radzi uvidzime u nas a ukažeme vam našo krasne hurovite Valašsko.

P.S. Šefka šedzi na stolku vo svojej kancelarni, ta zaš sebe veľo dovoľujem :-)

no paráda

Olga,3. 6. 2013 6:17

obdivujem ta, ja som taky lenivec...

muzička

peťo tulák,17. 5. 2013 6:26

Dnes ma tak napdlo, sem vložiť muzičku, aby pri čítaní a pozeraní fotiek bola tak v pozadí aj dobrá muzika a vybral som Chrobákov, čiže Bitlsákov.

cyklo

oluskaprokopova,7. 5. 2013 21:48

ahoj peto zavidim ti, ze mozes behat bicyklom a zazit pritom vela novych a novych zazitkov, byt v dobrej parii, uzi si to

Re: cyklo

peťo tulák,17. 5. 2013 6:24

Prečo mi toto všetko závidíš, pridaj sa k nám a podelíme sa o tie chvíle aj s Tebou - ja viem, keby, keby nebolo to keby a bola by si bližšie...

Fíííha,

Lienka,7. 5. 2013 5:15

ta ty stihaš a ja som ešte nezačala.

Re: Fíííha,

peťo tulák,17. 5. 2013 6:23

To vieš, ak si to človek vie zaradiť tak, že stihá, všetko sa dá Lienka!