Choď na obsah Choď na menu
 


 
 

 

BOHUŠOVÉ KM

-------------------

začíname od nuly a ak chceš niečo napísať, nejaký komentár tak do knihy návštev môžeš a je tu rok 2009, mám nový bicykel a tak začínajú nabehávať nové kilometre spoločné

a pusti si muzičku k čítaniu

http://www.youtube.com/watch?v=Bv0xxTaZYyk&feature=share&list=PL858AEE3A88FD1097

 

ANIČKA VESELOVSKÁ

.............................................................................................................................

 

0106 - tak je to tu, začíname úplne od začiatku a tak - 00 000km

0206 - prvé kilometre sú tu a to od maroša domov - 00 006km

1406 - prvá stovka v nohách aj kolesách a je to O.K. - 00 106km

2606 - okolo Moravy po hrádzi a len tak kade tak - 00 268km

1007 - po čase kuk na tachometer a ukazuje nám to - 00 502km

1207 - s partiou okolo rieky Dyje a Lednice sa šlo - 00 631km

1907 - a prekročili sme pri Morave sedemstovku - 00 706km

2507 - na Francúzskom území je tisícka za nami - 01 002km

0208 - sme doma z Francúzska a kilometráž - 01 271km

0609 - len také zapísanie kilometrov po čase - 01 507km

0310 - jazdíme stále po okolí a je tak fajn vonku - 01 815km

2710 - stále fajn počasie a tak doma nesedíme - 01 939km

2411 - nieje pravda ako je tam super fajn teraz - 02 061km

2412 - sneh sa roztopil a tak jazdíme zase - 02 139km

3112 - koniec roka a tak kilometre koľko, že to je - 02 151km

------------------------------------------------------------------------------------------------------

takže za rok 2009 sme spolu našlapali - 2 151 kilometrov

a začíname ďalší rok a to rok 2010

------------------------------------------------------------------------------------------------------

2002 - po čase konečne jazdíme a tak máme - 2 171km

0603 - a je to o pár kilometrov viac a síce  - 2 281km

2303 - tak je tu už krásne jarné počasíčko a to - 2 352km

0208 - dlho som tu nič nepísal,ale nič sa nedeje - 3 176km

0206 - tak len tak mrknime na stav a je to super - 3 511km

2411 - tachometer je zničený vandalom a - 4 005km

2412 - ako tak ukazuje aj neukazuje - 4 097km

3112 - koniec roka a tak najazdené - 4 101km

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

a tak koľko,že sme to na bicykliku najazdili - 1 950 kilometrov, čo je celkový počet za tie dva necelé roky  : 4 101 km

PF 2011

a mám nový tachometer a tak začíname od nuly

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 0207 - ani neviem prečo som tu dlho nezapísal stav km - 587km

0108 - po mesiaci je takáto zmena - 709km

1908 - tachometer treba resetovať asi a znova nastaviť, lebo ukazuje tak zhruba 20km rozdieľ

1510 - ale nech je jak je, ukazuje dnes 1381km

2211 - po čase len tak pozerám a je tam 1508km a do konca roka sa to ešte o nejaký kilometrik navyšíme

3112 - koniec roka a ukazalo nám to 1678 km

----------------------------------------------------------------------------------------------------

nebolo tohto roku toho veľa, ale určite viac ako tachometer napočítal, neviem prečo som ho nevyresetoval, ja to neviem, stratil som návod, ale Marián mi to mohol spraviť, nespravil, lebo som za ním nebol, ale nevadí a tak celkový stav je : 5 779km

PF 2012

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

 

TAKŽE HOR SA DO PRÍRODY

a doteraz som s Bohušom našlapal spoločne 5 7779 km, keby som sa skôr pozrel, šiel by som našlapať ten jeden kilometer nech je to krajšie číslo a tak tento rok idem zapísovať mesačné kilometre trochu inou formou a začíname od nuly, tachometer je vyresetovaný a tak :

JANUÁR - tak jazdilo sa len do práce a občas do Kopčan a je to : 57 km.

FEBRUÁR - napadalo trochu snehu, začalo mrznuť a potom pršať a všade kopec blata a tak sa toho veľa nenajazdilo,ale : 79 km.

 

MAREC - počasie také super jarné a tak sa jazdilo oveľa viac a začal som lesom nelesom za Radimovom a cez lúky nelúky do Duboviec a domov, no a potom už len okolie Holíča, Skalici, Kopčany a Morava, do práce a takže nakoniec sme spoločne našlapali : 198 km. Zatiaľ celkový stav  je 334 kilometrov. Dá sa to na tu biedu čo je.

 

APRÍL - je tiež už preč a počas tohto mesiaca sa nám toho podarilo našlapať skutočne dosť tych kilometrikov a všetko zas zatiaľ len tu v okolí Holíča a to jest Hodonín, Skalica a Kopčany, ale aj na Baťáku som bol pozrieť napríklad a samozrejme jazdím tu svoju trasu poza humna cez Močidlany do Prietržky a domov, ale bol som i v Koválovci a s partiou na Baťáku otvoriť plavebnú sezónu a tak za tento mesiac sme našlapali : 275 km.

 

MÁJ - mesiac lásky aj sviatku práce, ale skôr tej lásky a tak preto ružová farba a najazdilo sa super veľa  tých kilometrov po okolí Holíča a to nie len ja a Bohuš, ale dosť sme si urobili spoločných akcii s cyklopartiou hlavne z Kopčan a tak naposledy s Jožinom na Zámčisku a Čupoch v jednu nedeľu napríklad. No a tych kilometrov za tento mesiac bolo :  291 km a dohromady za celý ten čas piatich mesiacov : 900 kilometrov!!!

 

JÚN - práve skončil a najazdili sme toho veľa, ale zas nie toľko ako v mesiaci máj si myslím a to aj preto, lebo strašne veľa dní len a len pršalo, nevadí, ono sa to dobehne v nasledujúcom mesiaci možno a tak po sčítaní koľko to bolo, nič moc a síce len : 174 km, ale zas musím poznamenať, že sme konečne tento rok prekročili tisícku, čiže 1000 km.

 

JÚL - začal som úplne suprovo sám a potom s Milanom a o pár dní na to zas sám, k tomu dosť často do Kopčan jazdievam, Hodonín a Skalica a len tak také tie moje nedeľné cyklotúlanie sa ako naposledy z Otrokovic až domov (tam sme šli s Milanom vlakom z Hodonína ) a bola to super nedeľa okolo celého Baťovho kanálu a tak na konci tohto mesiaca to je 490km, to je bomba koľko sme s Bohušom toho našlapali!!! A ináč sme prekročili číslo 1 500 a dohromady máme  - 1 564 kilometrov.

 

AUGUST - začína a tak sa nechajme prekvapiť na konci koľko kilometrov bude...a je to tak, aj tento mesiac letný ma svoj koniec, doslúžil a vystrieda sa s bratom mesiacom septembrom, ale koľko sme s Bohušom našlapali tých kilometrov. Takže za mesiac len 262 km. Nejak sa nikde nebolo a viac som sa motal v Tatrách pešo. No a celkovo tento rok máme v nohách a kolesách spoločne : 1 826 kilometrov tak pome do toho septembra...

 

SEPTEMBER - bol dosť slabý na túlanie sa a tak napríklad som konečne bol na Pohansku, to ma najviac potešilo a dokonca dvakrát tento mesiac som sa tam vybral. Zvyšok mesiaca len také bežné do práce, k zámku či do Hodonína a Kopčan. Ale bol som sa prevetrať aj cez Petrovú Ves a Gbely, cez Adamov okolo Moravy a to po našej strane a nazad po moravskej. Takže za tento prvý jesenný mesiac je toho 334 km a celkovo tento rok 2 160 kilometrov a prekročili sme druhú tisícku.

 

OKTÓBER - nič moc v tomto mesiaci sa nedialo. Enem do práce denne a do Kopčan občas a raz do Skalici z Kopčan s Gabrielkou a Dankou i Maťom. To je asi všetko. Slabota bola, ale bol som vyše týždňa v Tatrách tak aj preto Bohuš odpočíval. Takže tachometer ukazuje na konci mesiaca : 2 280 kilometrov a mesačný stav je 120 km.

 

NOVEMBER -zas to bol taký mesiac o ničom a nikde sme ani neboli. Okolie domova ako vždy Kopčany kaplnka, starenka či Hodonín a Skalica. Do práce a po meste kadetade ako kedy kde. No a raz s Jožkom sme sa zatúlali od kaplnky k Moarve a poza Cunín domov cez Kopčany. Takže aj stav kilomtrov nebude nič extra a tachometer ukazuje celoročný stav 2 396 kilometrov a za tento mesiac to je 112 km.

 

DECEMBÉR - bol ešte biednejší na jazdenie a to aj skrz už hnusného počasia, čo samozrejme není žiadná vyhovorka, ale aj nebolo s kým a kam v takom poačsí jazdiť a tak hlavne aby sme s Bohušom nevyšli z cviku, sme jazdili zas len tie Kopčany okolo kaplnky a povetrňák párkrát a tak je koniec roka a najazdili sme 26 km, najmenej za celý rok a tak úplne koncoročný stav je 2 422 kilometrov.

 

NENÍ TO ZAS BOHVIE ČO, ALE SUPER AJ TYM KILOMTROM, ČO SME NAŠLAPALI SPOLOČNE S BOHUŠOM A PARTIOU CYKLONADŠENCOV , ČO OBČAS SO MNOU IDU. TAK VERME, ŽE BUDÚCI ROK BUDE LEPŠÍ!!!

PF 2013

=======================================================================

UVIDÍME AKO SA DARIŤ BUDE TENTO ROK!!!!

JANUÁR - začal som presne 2.januára a to cestou do práce. Začíname s číslom na tachometrovom kompiutru - 2 422 km. Potom som bol asi dvakrát v Kopčanoch a v garáži a to je všetko. Už len párkrát do práce a nazad domov. Bolo také kadejaké počasie snehové a mrzlo, tak som nechal Bohuša odpočívať v pivnici. No a najazdili sme spolu za tento mesiac 22 km čo není bohvie čo, pred rokom sme ich mali viac na konte.

 

FEBRUÁR - jazdieval do práce, no nie každodenne, podľa počasia. Dalo by sa tu napísať, že presne ako január, nič moc a viac som našlapal pešo ako s Bohušom, no a keď pozrieme na tachometer tak je to takto - 2 480km a tak mesačný stav - 36 km čo je o niečo viac ako pred mesiacom. Sneh už je úplne roztopený, aj slniečko sa prebúdza, bude toho určite v nasledujúcom mesiaci viac.

 

MAREC -  no zas nič moc, však neustále snežilo a hneď na to sa to roztopilo a bolo blata a začalo pršať aby sme sa ráno zobudili a bolo zas všetko okolo nás pod snehom a to trvalo celý mesiac. Takže zas len do práce a Kopčan sa jazdilo a na tu biedu tych kilometrov bolo nakoniec viac ako pred mesiacom. Celkový stav tachometer ukazuje - 2 557 km a behom marca sme spoločne našlapali až - 77 km a tak sme sa prehupli do bláznivého mesiaca a uvidíme ako bude.

 

APRÍL -už skončil a čo sa dialo počas celého mesiaca? Nuž asi to, že stále len aké také cyklovýlety do práce či Kopčan, Skalici a okolí, ale bol som pozrieť s Jožinom v Skalických vinohradoch, cez Vrádište a cez Baťák do Kopčan a domov, potom Hodonín párkrát a sám som sa túlal napríklad pri priehrade v Prietržke. Tiež sa menila retiazka a sedemkoliesko v cykloservise u Braňa v Skalici a v Tatrách som najazdil okolo osemdesiat kilometrov, ale to sa neráta, lebo som jazdil na požičanom bicykli. Takže teraz je stav tachometra 2 719km a za celý mesiac som najazdil 162km.

 

MÁJ - tak zas jeden koniec za mnami, máj lásky čas a skutočne sa využil dostačujúco čo sa týka kilometrov a túlania sa našim okolím a ani neviem kedy, sme s Bohušom prekročili ďalšiu tisícku kilometrov. Tachometer ukazuje teraz 3 047km no a mesačné to tento mesiac je 328km, čo je skutočne najviac v tomto roku a to sme sa túlali len po Holíči, Chropovskej strži a okolo Moravy cez Lanžhot, Mikulčic a tak...

 

JÚN - tož eštik není konec mesiaca, ale najazdili sme s Bohušom toho tentokrát veľa, aspoň si to tak myslím, že bude veľa kilometrov. Však bola Strážnická akcia, Kopanice a popritom ixkrát Kopčany, Skalica v cyklopredajni párkrát a Hodonín, teraz keď to zapísujem je to rovných 400km a preto som toto tu popísal. Udvidíme ako bude do konca júna. A tak je tu nedeľa, 30.júna a zapísujem, že tých kilometrov veľa nepribudlo, ale aj to sa počíta, lebo skoro celý týždeń sme tu mali zas obdobie dažďov a tak dnes je to presne 3 515km a to znamená, že sme najazdili s Bohušom 468km čo je super!!!!

 

JÚL - je pondelok a odchádzame na dva týždne do Chrovátska, tak Bohuš bude s Matesom odpočívať spoločne v garáži...

...po návrate sme sa s Jožkom vybrali na takú menšiu túru na kolách a to pozrieť zámoček Pohansko. Odtiaľ sa trasa zmenila a nešli sme po Morave domov, ale cez Rakúsko a tak sme cez Poštornu prešli na Rakúske územie a cez Hohenau domov na našu stranu. No tam sa stala menšia nehoda, viac o nej v Kronike 2013 a tak do konca mesiaca sa nikam nešlo, no kilometre celkovo 3 714km a mesačný počet  nič moc a to len slabých 199km.

 

AUGUST - tak tento mesiac sa vydaril, šak není eštik koniec a najazdil som toho hodne. Skoro ako v júnovom čase. Prešlapali sme s Bohušom novú cyklotrasu v Skalických horách a potom som bol pozrieť konečne veterný mlyn v Kuželove a do tretice veľká akcia bola na sútoku riek Dyje s Moravou. Prekročili sme ďalšiu tisícku v počte kilometrov. Po týždni som sa vybral zas na sútok a to z našej a Rakúskej strany, takže kilometre nabiehajú. A v polsedný augustový deň, to je dnes, som bol privítať partiu čo sa z vandru CykloChrvátia 2013 vratila a to na železničnej stabnici v Břeclave, kam došli z Villachu vlačkom. To je koneic zas jedného mesiaca a celkový počet 4 303 km a mesačný stav tachometra nám ukázal krásne číslo a ekby som to vedel skôr, tak pojazdím ešte okolo paneláka ten jeden kilometer a je to 589 km a je to krása, dohnal som čo som zameškal v mesiaci júl.

 

SEPTEMBER - blíži sa jeseň a tak dajme jesennú farbu a chcem tu poznačiť, že od januára po dnešok sme najazdili krásnych 1 881 km, ja viem není to nič moc, oproti iným rokom, ale aj to je pekné na tu biedu čo málo jazdím a nebol som na žiadnom cyklovandry. Túlal som sa v Tatrách a tak som nejazdil, len jedna nedeľná cyklopotúlka s partiou chalanou po okolí. No a je tu teda číslo koncomesačné a to je 4 448 km čo znamená, že za tento mesiac 145 km UFF!

 

OKTÓBER - tento mesiac ozaj slabota a stále to samé a síce do práce, či Kopčan a Skalici. Tuším raz aj v Hodoníne som bol pozrieť. Jedna sobota bola cyklistická, kedy sme partia cvyklonadšencov otvárali novovybudovanú Skalickú vinnú cestu a to je asi všetko. No ta tu biedu ako tomu bolo aj v septembrovom čase je to 157 km a tak celkovo tachometer ukazuje 4 605 km a tak o pár kilometrov viac ako v predchadzajúcom mesiaci a do konca roka už toho asi veľa nenajazdím, záleží na počasia ako bude.

 

NOVEMBER - úplna absenica v jazdení bola v tomto mesiaci. No nevadí, nič sa nedeje a tak azs len ta istá oblasť okolo bydlišťa a to jest do práce a kopčan či Skalici. Je to v pohode. Pokiaľ není sneh, ešte sa to dá, ale už som začal aj pešie túry šlapať. No a ako to je s počtom na kompjutrovom počitadle : 100 kilometrov a celkový počet je : 4 705 km. To je zaujímavé, že je to rovno stovka.

 

DECEMBER - tož nič moc. Veľa cyklistov už svoje bicygle zazimovala a začnu jazdiť až bude teplúčko. V tomto mesiaci toho veľa nebolo, ale aj tak je to fajn. Je tu koniec roka. Okolie bilancuje čo sa udialo, čo sa mohlo udiať a čo bolo dobré a čo zlé.  Všetko bolo fajn. Nuž a na konci mesiaca tu zapísujem, že 104 km za mesiac a celkový stav koncomesačný a už zároveň aj koncoročný je 4 809 km a keby som si to odsledoval poctivejšie, mohol som tej jeden kilometer aj okolo paneláku našlapať, nech sa to zaokrúhli.

 

Takže je tu zas koniec jedného cykloroku. Nasleduje nový a tak vberím, že bude aspoň tak bohatý na cykloakcie ako bol tento a možno ešte lepší!

 

  pfč

 PF 2014

 

-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-o-

 

JE TU ZAS NOVÝ ROK 2014

S BOHUŠOM MÁME SPOLOČNE V NOHÁCH A TEDA KOLESÁCH

60 588 KM

==========================================

 

 

JANUÁR - samozrejme tych kilometrov za tento mesiac nebude veľa. Bol som len v Lužnom lese na Katovksom ramene pozrieť k rieke Morava a nazad cez les a to je všetko. Samozrejme jazda dennodenna do práce a na tu biedu je toho až neuveriteľne veľa : 75 km a tak od zajtra tu máme nový mesiac a uvidí sa ako bude. Takchometer ináč celkovo ukazuje : 4 884 km a tak hurááá do nového mesiaca.

 

FEBRUÁR - no ako pred mesiacom, nič moc. Okrem toho, že denne do práce a z práce, tak len raz v Hodoníne v Kauflande a to je úplne všetko a na konci mesiaca číslo na tom cyklokompiutriku : 4 983 km a z toho mesačný počet : 99 km a tak UFF, nič moc.

 

MAREC - tretí mesiac v roku bol už celý slnečný a jazdilo sa dosť často a dokonca bola jedna nedeľa, kedy sme si väčšia partia vyšlápli do okolia. Takže keď to tak zhrniem za tento jarný mesiac, tak celkový počet je 5 230 km a za celý mesiac mám s Bohušom našlapaných 247 km čo je na tu biedu krásne číslo!

 

APRÍL - nejak sa v tomto mesiaci veľa nejazdilo, ale zas na druhej strane, bolo toho dosť, však tachometer ukazuje krásne čisielko 5 400 km čo je zas prekročenie jednej stovky a mesačný stav je v tomto aprílovom čase 170 km a tak fajn!

 

MÁJ - tož hnusný to mesiac, zima, fúúúúkalo, pršalo a nikam sa nejazdilo, no aspoň sme prekročili zas jednu stovku a tak štrnastého sme mali 5 500 km čo je zas parádička ako tie kilometre pribúdajú a po týždni na to už pribudla zas jedna stovka čo sa počtu kilometrov týka. Je koniec mesiaca a tak tachometer ukazuje zas prenadherné číslo a síce 5656 -   5 656 km čo je v prepočte mesačných našlapaných 256 km čo je najviac v tomto roku.

 

JÚN - nejak sa nič nedeje v oblasti cyklistiky, ale predsa niečo a síce sme boli preskúmať jednu cyklotrasu Šaštínskom a koncom mesiaca bude veľká akcia. Tiež som bol pozrieť veterný mlyn v Poddvorove s Renkou, Dankou a Peťom a na naše sklamanie, niekto tam zničil drevené vrtule mlyna. Presunuli sme sa na rozhľadňu a bola to v skutku super cyklonedeľa. O týždeň na to som si vyšlapol nad Unín, kde je nová rozhľadňa, to som šlapal sám. Koncom mesiaca sa konala ta veľká akcia Cyklojazda Šaštínskom a bolo nás okolo 60 cyklistov. Ukončili sme tak jeden mesiac v tomto roku a konečný stav je 6 011 km a tak za tento mesiac sme našlapali 355 km čo je celkom slušné...

 

JÚL - nič mimoriadné sa neudialo. Boli sme u mora a tak sa nejak nejazdilo. Potom sa moja aprtia vybrala zas k moru a sám som si vašlapol len do blízkeho okolia  Kátovského či Hodonínského. Takže za mesiac je to 142 km a celkovo tachometer ukazuje 6 153 km čo znamená nič moc v júlovom čase.

 

AUGUST - začal som super vyšlapom na rozhľadňu nad Unínom. Potom som sa túlal po Valašsku s Milanom a aj Ifčou a Peťom. To bola super vikendovka a ináč nič moc, len do práce, Kopčan a tak stav tachometra na konci mesiaca 6 573 km čo znamená, že mesačný počet je 420 km a to je zatiaľ tohtoročný rekord!

 

SEPTEMBER - tak ten bol veľmi biedný. Nikam som nejak nejazdil. Keby nebola každodenná jazda do práce a nazad, alebo do Kopčan, tak by to bol prúser. Dôvod nejazdenia? Problém so starenkou, ale bola super cykloakcia Po vinných cestách a potom Unínsko a tak na konci mesiaca to vyzeralo takto 6 700km a mesačný počet ukazue teda 127 km, no každý kilometer sa počíta.

 

OKTÓBER - skoro denne alebo obdeň som teraz v Kopčanoch, Chodievam za Bobinom, keďže nám tam ostal sám v opustenom baráku. Je to všetko podpsa, nikam nejazdím, nik nemá čas a tak sa vytulujem ozaj len okolo kaplnky či veterného mlyna a zámku. Je koniec mesiaca a 6 891 km a 191 km čo je celkom dosť.

 

NOVEMBER - začal som v Hodoníne a nazad cez Kátovské rameno od Moravy do Kátova a domov. Neustále za Bobinom jazdievam. To je všetko. Nikde inde som nebol a len do práce a obdeň, nie každý deň Kopčany za tým havinom našim, čo tam ostal sám a občas prejdem okolo kaplnky a je to 7 219 km čo je paráda aj šok a síce 328 km čo je viac ako za október.

 

DECEMBER - podobne ako november. Do práce a už len a len do Kopčan. Za Bobinom alebo len tak okolo kaplnky. Keby som nejazdieval za psom, tak tych kilometrov by bolo oveľa menej . Tak aj tento mesiac krásny počet a síce 326 km a to celkom robí 7 545km a ako si sám sebe hovorievam, keby som vedel koľko to bude, našlapal by som aspoň do tých 7 600km. Tak na budúce...

 

TAKŽE KONIEC ROKA A MATES MA ZA SEBOU TENTO ROK 2 149 km A BOHUŠ MA ZAS O NEJAKÝ TEN KILOMTER VIAC A TO AŽ 2 736 km A ROZDIEĽ JE 587 km...

***************************************************************************************************************

 

ZAČÍNA ZAS JEDEN NOVÝ ROK

takže hurá a poďme na to s Bohušom

a zatiaľ máme celkom : 63 324 kilometrov od roku 2009!

*************************************************************

JANUÁR - tak tento rok mám za tento mesiac asi rekord v počte kilometrov. Však som neustále jazdil za Bobinom do Kopčan, tiež denne do roboty a tak na konci mesiaca je to presne a krásne číslo  160 km čo znamená, že celkový počet 7 705 km. Takže super začína rok!

 

FEBRUÁR - tu už je to trochu pomenej. Napadlo dosť snehu a na ceste Bažantnicou bolo veľa závejov, tak som viackrát šiel pešo ako na bicykli a vypratával som dom a tak aj autom som častejšie šiel, no i tak som najazdil krásnych 123 km čo je celkovo 7 828 km a presne 21.2.som prekročil ďalšiu stovku...

 

MAREC - tak a bude to menej a menej kilometrov, lebo dom sme predali a Bobino je v Holíči na dvore v predajni kde predávajú látky iné potreby pre krajčírky. Udomácnil sa tam rýchlo a je spokojný. Nikde som nebol s Bohušom, len okolo Moravy a v Hodoníne či v Kátovskom lese. No prekročili sme ďalšiu stovku a tak hurááá už sa bližíme prekročiť aj ďalšiu tisícku a tak koľko to je - 146 km za mesiac a celkový stav 7 974 km čo je fajn ako nám nové a nové kilometre pribúdajú a zajtra je už prvého apríla...

 

APRÍL - keďže mám s Bohušom nový tachometer, ľahko sa kilometre tento mesiac počítajú. Je ich - 312 km a to je asi rekord tohto roku za jeden mesiac a rekord aj celkovo, málokedy sa stane, aby som v tomto jarnom čase za mesiac mal taký počet kilometrov. Nuž a celkovo to bude určite fajn a tak  8 286 kmKade a kde a s kým som jazdil, sa dočítaš ak ťa to zaujíma v Kronike Bohušovej za rok 2015. Takže som až nad mieru spokojný s počtom km za apríl!

 

MÁJ - začal v celku fajn, bol som na malom cyklo okruhu okolo Ratiškovíc, ktorý sa konal už 32 krát a našlapal som krásnych 92 kilometrov, čo na začiatok mesiaca super, no potom som už nikde nebol, len po okolí som sa kade tade motal a na konci mesiaca pozerám koľko to je nič moc - 156 km a to je veru bieda, v januárovom čase som mal viac. No to aj preto, že som viac pešo sa vytúloval počas víkendov kadetade. Nuž a spočítal som kilometre zo starého k novému tachometru a robí to celkovo pekné číslo, škoda, že sa to musí len pripočítavať : 8 442 km by sme mali a ináč to je 468 km ako ukazuje nový tachometer.

 

JÚN - začíname teda narodeninovým dňom a tak od roku 2009, kedy som si Bohuša kúpil sme najazdili spoločne 64 221 km čo je dosť za tých šesť rokov, aj keď voľakedy som na Favorite jazdieval častejšie a aj viac kilometrov sme vždy mali najazdené. Takže začali sme MDD a nie len deti, ale aj Bohuš mal sviatok!!!

Nuž a potom nič. Žiadna cykloakcia. Žiadna sólo výšlap niekam do Tramtárii, len také bežné každodenné do roboty a nazad, občas do Kopčan a k Morave, Hodonína a Skalici a to je asi všetko. Takže celkovo je to 8 568 km nuž a mesačný stav je 126 km.

 

JÚL - skončil a slabota. Najmenej v roku. Najskôr sme boli u mora pár dní a tak sa nejazdilo a potom zas len do roboty a okolie Holíča. Tak bežne Kopčany, Morava, Holdonín či Skalica a Skalické hory a to je všetko a tak nám tachometer ukazuje 71 km čo fakt slabota. Nuž a celkový stav je 8 639 km čo je fakt slabotinka.

 

AUGUST - bude tiež bieda, lebo už zas idem mimo domov a síce na Mont Blanc a tak sa jazdiť nebude tak skoro a dopísujem po čase : sbotnonedeľné cyklojazdy Kátovom a okolo Moravy po hrádzi do Kopčan a domov, alebo Kátovom cez Baťák do Rohatca kolónii a cez Ratiškovice do Hodonína a okolo Moravy zas do Kopčan a domov. Takže je koniec mesiaca a 202 km čo je spolu 8 841 km a tak je tu september.

 

SEPTEMBER - je už preč a ani neviem ako tak rýchlo ubehol. Aj kilometráž je v celku super. Bol som síce len na sútoku Dyje s Moravou pozrieť a to jak na SK tak aj na A aj CZ strane, čo znamená že som stihol behom dňa jak našu Slovenskú stranu, tak Rakúsku i Česku stranu týchto dvoch riek pozrieť. Nuž a potom klasika, len robota, Holíč či Kopčany a tachometer to tento mesiac napočítal kránych 230 km čo je v posledných mesiacov rekord, ale apríl som neprekonal a celkovo to je 9 071 km čo už tento rok mesačný rekord neprekonám.

 

OKTÓBER - sme s Bohušom začali len takou nedeľnou prechádzkou do Kopčan ku kaplnke a štítu pozrieť, čo je tam nového a potom nič moc, žiadna cyklo akcia, žiadne túlanie sa a tak som to počítal a ukázalo to 9 137 km čo je len 66 km a hotovo!

 

NOVEMBER - začal sa najfarebnejší mesiac čo sa palety v prírode týka a ako bolo, kde sme sa s Bohušom zatúlal, alebo s partiou tulákov...? No nebolo toho veľa. Ako mesiac čo mesiac, každodenná rutina do práca a nazad a po okolí Holíča či Kopčan a to je všetko. Viac sa zas šlapalo pešo ako na bicykloch a tak 9 227 km čo je za tento mesiac len 84 km a tak nakoniec viac ako v predošlom mesiaci.

 

DECEMBER - to nestojí ani za to, ale viac sme najazdili ako v predošlom mesiaci aj keď stále len a len to okolie a za humnami občas a tak je tu koniec mesiaca a aj roka a bol to v celku úspešný rok. No škoda len, že Marián je v takom zlom zdravotnom stave, s ním by sme toho najazdili ďaleko viac, ale čo už, je tu koniec mesiaca a robí to 97 km čo je v celku krásne a viac ako v novembrovom čase, ako som na začiatku písal a celkový počet 9 324 km a škoda, že nie aspoň 9350 km, to by sa lepšie počítalo. Ale super!!!!

 

**********************************************************************************************************

AKO BOLO TAK BOLO A JE TO TAK ČI TAK PEKNE, VŠAK ROKY PRIBÚDAJÚ A TAK KILOMETRE UBÚDAJÚ!!!!

PF 2016

************************************************************************

JANUÁR : tak tu ani nieje čo písať. Všetko po starom, nikam sa nejazdí a viac sa pešo chodí a tak 9 414 km čo je 90 km za január a to je asi tak všetko v kocke...

 

FEBRUÁR : to samé čo predošlí mesiac a tak netreba veľa slov, len zapísať 9 449 km čo je mesačný stav 35 km a tak uvidíme čo bude v marcovom jarnom čase...

 

MAREC : asi to bude lepšie ako dva predošlé mesiace. Motám sa lesom a zbieram medvedí cesnak, bol som na Baťáku aj pri "splave" v Kopčanoch a kadetade denne a tak si myslím, že na konci mesiaca prekonáme aspoň stovku. Urobil som si okruh po dlhom čase cez Holíč - povetrňák - Trnovec - Prietržka - Vrádište - Kátov a Holíč. Konečne aj Milan vytiahol svojho tátoša a boli sme len v Kopčanoch, ale aj tak fajn a kilometre na konci marca 9 615 km čo je 166 km marcových. Hurá a o mesiac ich bude zas viac...

 

APRÍL : skončil a bol super čo sa týka kilometrov. Najazdil som sa okolím Holíča, samozrejme Kopčan a Hodonína, dokonca v Mokrom Háji som bol a na záver v Gbeloch na Ostrom vrchu už zase. Mám fúru času a tak jazdím, nuž a tie kilometre sú krásne 9 874 km a za mesiac to je 259 km a keby som si to kontroloval počas jazdy, tak jeden kilometer som mohol najazdiť aj okolo paneláku...

 

MÁJ : nič moc, často pršalo a tak nikam sa nejazdilo a dokonca aj v polke mesiaca nič. Nuž a potom zas cyklojazdy okolím Holíča a najďalej som bol v tom Mokrom Háji. No na tu biedu som toho fakt najazdil neuveriteľných 362 km a tak celkovo to ukazuje 10 236 km, čo je moc potešujúce, že som prekročil desiatku....

 

JÚN : super mesiac na kilometre a to som ani nikde nebol, jazdil som zas len okolím Holíča ako mesiac čo mesiac a tých kilometrov pribúda a pribúda a za mesiac je to až neuveriteľných 578 km no tak kilometre pribúdajú a už je to 10 814 km a môžem tu zas napísať, že keby som si to pozrel dole v pivnici, tak tie dva kilometre by som natočil aj okolo paneláku...

 

JÚL - začal som tak ledabolo skrz počasie a tak mesiac už skoro ubehol, skončil som s Bohušom cyklo mesiac o týždeň skôr a a to z dôvodu dovolenky u mora bez bicykla a tak kilometre sa nahromadili aj keď sa žiadne veľké cyklojazdy nekonali a je to 11 117 km čo je za mesiac 303 km a tak super, nečakal som taký veľký počet.... 

 

AUGUST : už to niesu tie časy, kedy sme s Marošom najazdili rekordy behom mesiaca. Teraz zas toho veľa nebude, ale zas viac ako pred mesiacom. Zas som sa vytúloval v Alpách a tak Bohuš odpočíval v garáži. No je tu koniec mesiaca a tak je to spolu 11 435 km a mesačná cifra je 318 km a je to dobré, keby aspoň každý mesiac bolo viac ako tristo kilometrov, bolo by to fajn.

 

SEPTEMBER : na to, že som nebol na žiadnom cyklovýlete či nejakom dlhšom cykločundry, ušlapal som tých kilometrov nesktučne veľa tu po okolí. Takže celkom to robí 11 878 km a tak za tento mesiac je toho až 443 km čo som v šoku, koľko som s Bohušom toho nalietal kadetade Tramtáriou.

 

OKTÓBER : načo zbytočných slov, nejazdí sa a tak len ta klasika okolím a celkový stav je 12 130 km a za tento mesiac sme s Bohušom najzadili 252 km čo by som vyhodnotil nič moc, ale na tu biedu až moc.

 

NOVEMBER : skončil zas jeden mesiac a tak bieda ako aj pred mesiacom a tak 12 320 km a mesačný stav je len 190 km čo je ozaj bieda, ale keď sa nejazdí, tak sa nejazdí a kilometre nemôžu pribúdať.

 

DECEMBER : to sa dalo čakať, že v tomto mesiaci tých kilometrov nejak nebude pribúdať a tak je to 12 429 km a za mesiac december 109 km čo je skoro to samé ako v novembrovom čase, len sa čísla poprehadzovali. Nuž a za celý rok je to 3 105 km. Tak fajn, uvidíme čo sa bude diať v rm roku 2017, či ta sedmička na konci prinesie viac šťastia na vytúlovanie sa?

.....................................................................................................................................

SKONČIL ZAS JEDEN ROK, JE TU ĎALŠÍ A AKO SA PÍŠE VYŠŠIE ...

ROKY PRIBÚDAJÚ A KILOMETROV Z ROKA NA ROK UBÚDA, ČO UŽ? ČLOVEK STARNE A VANDRÁCI TIEŽ!

*************************PF 2017 ************************

JANUÁR - keďže nám nakydalo veľa snehu, boli minúsové teploty a tento rok to u nás kleslo až na -17 stupňov, tak sa samozrejme zväčšia chodilo pešo ako na bicykli. No na tu biedu tých kilometrov bolo vskutku dosť, čo sa čudujem, za mesiac som najazdil 42 km a tak spolu to 12 471 km a tak uvidíme v nasledujúcom mesiaci...

 

FEBRUÁR - asi to samé ako január, ešte zima a v polovici mesiaca sa už dalo bez problému zajsť do Kopčan a ako vždy do Hodonína, Kátova aj Skalici a tak sa to vyšplhalo až na neuveriteľných 117 km čo je dosť a celkovo 12 588 km a tak fajn...

 

MAREC - no asi ako, no nijako!? Zas som toho veľa nenajazdil, ale veru dosť to ukázal tachometer. Nuž a viackrát v Kopčanoch a okolo hrádzi rieky Morava do Kátova, aj na Baťák a po Skalici a viackrát Hodonín a dokonca Kúty okolo Moravy cez Adamov a nazad cez Gbely a Cunín. Takže mesačný stav ukazalo 181 km a celkový stav je 12 769 km čo je už slušné. Zvyšujú sa tie kilometre z mesiaca na mesiac....

 

APRÍL - nebudem tu vypísovať čo a koľko a kde som bol, dočítaš sa to v Kronike 2017, no chcem tu napísať, že tento rok je to rekord a to až 227 km za mesiac a spoločný stav na konci apríla je  12 996 km takže super....

 

MÁJ - nuž tento mesiac to nebolo nič moc, ale najazdil som na tu biedu, že nikam nejazdievam, len stále sa motáme v našom okolí a občas niekde mimo, našlapal som 223 km čo je dobré, ale ešte stále som neprekročil trojstovku čo voľakedy bolo úplne v norme a tak spoločný počet je 13 219 km a aspoň to, že sme prekročili ďalšiu tisícku. Nuž a čo nám ukáže nasledujúci mesiac....

 

JÚN - tu to bolo už oveľa lepšie, ale ešte stále málo a tak uvidíme cez prádzninové obdobie. No v júnovom čase dosť často po hrádzi na Adamov, Gbely a domov cez Cunín. Taktiež Pohansko a Mikulčické vykopávky.  Cez Mokrý Háj do Skalických hôr na Čupy a Kovalovské lúky napríklad. Takže to je 286 km čo je rekord tento rok a celkový stav na konci mesiaca je 13 505 km čo o pár km bude štrnásť tisíc...

 

JÚL - no nič moc to nebolo ani tento  mesiac. Nejak nejazdím na čundre ako voľakedy, kedy sme s partiou boli aj týždeň či dokonca aj dva na cestách a najazdili sme množstvo kilometrov. Nejak nemám s kým jazdiť a už ma to prestalo baviť niekam sa vybrať sám, napríklad do Tatier. No aj tak padol tento mesiac rekord 347 km a tak super. Uvidíme o mesiac a celkovo to je 13 852 km  čo je fajn...

 

AUGUST - skončil zas jeden mesiac letný a už budú len tie jesené a zimné. Takže som milo prekvapený, že som konečne urobil asi rekord tohto roka. Neviem či do konca roka prekročím to úžasné čílo čo sa týka počtu kilometrov. Nuž a to som sa zas vytúloval len okolím a občas za riekou Morava robí to 406 km čo je fakt super. Tak a celkový stav od kedy mám Bohuša je to už  14 258 km  čo samozrejme nieje nič moc, ale fajn je to...

 

SEPTEMBER - tak zas nič moc. Voľakedy som mmal behom mesiaca viacej tých kilometrov našlapaných a teraz som na dôchodku a moc toho nenašlapem. Takže každomesačné výlety v tom našom okolí, ale aj za riekou Moravou som sa túlal a to Soboňky napríklad, no aj okolo Baťáka a tak 14 585 km dokopy a za mesiac 327 kmsíce nič moc, ale aspoň viac ako tristo to je fajn... 

 

OKTÓBER - už je vtých mesiacoch ta koncovka BER a takže je tu chladno, zima, daždivo a hnusne, aj keď tento mesiac bol v celku fajn čo sa počasia týka. Takže nebudem vypísovať kde všade som bol, ale je to 14 771 km a tak za tento mesiac som našlapal už menej a to 186 km a už to bude len menej a menej...

 

NOVEMBER - tož čím sa blíži koniec roka, je tých kilometrov pomenej. Tie časy, kedy som mal v mesiaci aj cez osemsto ak nie cez tisíc kilometrov sú dávno preč. Človek starne a už ani nemám tu správnu cyklo partiu na také tie super cyklovandre. No ale je tu koniec novembra a tak tachometer ukazuje 14 946 km a mesačný počet je 175 km čo je veru dosť na to, že som skoro nikde nebol, len klasika okolie Holíča...

DECEMBER - takže v posledný mesiac v roku to je 86 km a nič moc, ale aj to je dobré. Takže celkový počet kilometrov je 15 032 km a ešte počet kilometrov za rok 2017 idem spočítať a robí to 2 603 km ak som sa nesplietol pri počítaní.... Najslabší bol mesiac január, len 42 km a zas najlepší bol mesiac august a to bolo až 406 km a to nieje síce nič moc, mával som mesačne viac, ale na tu biedu je to fajn!!!!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.